GÜNCEL

MALKARA BELEDİYESİ VATANDAŞLARIN SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ALDIĞI ÖNLEMLERİ ARTTIRDI

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran Koronavirüs salgınına karşı mücadele çalışmaları kapsamında Malkara Belediyesi vatandaşların sağlığını korumak için aldığı önlemleri arttırdı.

Yeni tip Koronavirüs salgınına karşı her alanda önlemler aldıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“İlçemizde yeni tip Koronavirüs salgınına karşı önlemlerimizi her geçen gün artırıyoruz. Malkara Belediyesi olarak virüsle mücadelemizi en üst seviyeye çıkardık. Halkımızın kullanımına açık tüm alanlarda dezenfekte işlemlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Ekiplerimiz tarafından ilçemizde Pazartesi günü kurulan pazar alanında ve marketlerde dezenfekte çalışmaları yaparak esnaflarımıza maske ve eldiven dağıtımı gerçekleştirdik. Hemşehrilerimizin sağlığı için Zabıta ekiplerimiz pazarcı esnafımıza ve manav satış reyonu bulunan marketlerde Sağlık Bakanlığımız tarafından yayınlanan genelge kapsamında hijyen kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Hemşehrilerimizin bu süreçte kendi kişisel tedbirlerini almalarını ve panik yapmadan, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını önemle tavsiye ediyoruz. Bundan sonra da hemşehrilerimizin sağlığı için ilçemizde ilaçlama çalışmalarına periyodik olarak devam edeceğiz.” dedi.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü