GÜNCEL

MALKARA BELEDİYESİ EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 16.00'da Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısının gündem maddelerini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Başkanlığında toplandı.

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı açılış konuşması, yoklama, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başladı.

Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Dünya Şiddete Hayır Günü kapsamında Malkara Belediye Meclis Üyelerine karanfil takdim etti.

Malkara Belediyesi Ekim Ayı Meclisini Malkara Belediye Meclis Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner yönetti. 

Gündemin 1. maddesinde yer alan Sağlamtaş İmar Planı Notlarına ilişkin plan değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Balabancık Plan Notlarına ilişkin plan değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Kozyörük Plan Notlarına ilişkin plan değişikliği hakkındaki İmar Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan Destek Hizmetleri Müdürlüğünün GES ve RES Yatırımları işinin kredi kullanılarak yapılması durumunda Belediye Başkanına Yetki verilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Kozyörük Mahallesi köy içi mevkii 24 paftada yer alan, Hayrabolu yolu üzerindeki 3 katlı binanın bodrum ve zemin katının M.T.A ya tahsisi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Yapılan ara komisyonun ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün Trakya Kalkınma Ajansı ile Ortak yürütülen Belediye Gelirleri Finansal Analizi Eğitim Destek Projesi Sözleşme imzalanması için Belediye Başkanına Yetki verilmesi hakkındaki yazı görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2020 Yılı Gelir Tarife Cetvelleri hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2020 – 2024 Yılları Stratejik Planı hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2020 Yılı Performans Programı hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Strateji Geliştirme Müdürlüğünün 2020 – 2022 Yılları Bütçe Taslağı hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 11. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kent Estetik Komisyonu Üyeleri Seçilmesi hakkındaki yazısı görüşüldü.

Kent Estetik Komisyonu Üyeliğine Gökhan Doğan, Nuran Başkütük, Birsen Karataş ve Osman Turgutlugil oy birliği ile belirlendi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Malkara 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 13. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Balabancık Mahallesi 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 14. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Kozyörük Mahallesi 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 15. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Sağlamtaş Mahallesi 5 Yıllık İmar Programı hakkındaki yazısı görüşülerek İmar Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 16. maddesinde yer alan İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğünün Dolu Kadro Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü